Nejste spokojení s tím, kolik platíte za elektřinu nebo za plyn? Uvažujete o změně Vašeho dodavatele za někoho levnějšího? Pokud ano, jednou z možných alternativ by pro Vás mohly být energie od společnosti Lama energy.

Ta dnes patří k nejvýznamnějším dodavatelům v ČR a její nabídka je – především pokud jde o ceny – velmi zajímavá a konkurenceschopná.

Stručné informace o společnosti Lama energy

Akciová společnost Lama energy působí v Česku už od roku 2007, tehdy ještě pod názvem Lama investments. Zpočátku se tato firma zaměřovala pouze na distribuci plynu, v roce 2012 pak do její nabídky služeb přibyla také levná elektřina.

Velkou výhodou této společnosti je těžba vlastního plynu a ropy, díky čemuž není tolik závislá na aktuální situaci na trhu a může tak nabízet nižší ceny. Lama energy je navíc součástí silného holdingu Lama energy group, který podniká nejen u nás, ale také v mnoha dalších zemích Evropy, severní Ameriky a Asie.

Pokud Vás zajímá, jak vznikl název firmy, tak ten byl odvozen z příjmení zakladatele této společnosti, podnikatele Petra Lamicha. Lama je dnes silnou a respektovanou značkou a to nejen na poli energií, ale i v jiných oblastech.

Kdo může využít služeb tohoto dodavatele?

Energie od Lamy (elektřina a plyn) jsou dodávány nejen běžným domácnostem, ale také podnikatelským subjektům a velkoodběratelům. Pro každou z těchto tří skupin klientů má Lama samostatný ceník, který naleznete na jejích webových stránkách.

Nabídka levné elektřiny pro domácnosti

Pokud zvažujete, že byste přešli k jinému poskytovateli elektřiny, u společnosti Lama si můžete vybrat ze dvou základních tarifů – Premium a Standard.

  • V případě tarifu Premium získáte elektřinu za nejnižší cenu s garancí dodávek na tři roky.
  • V případě, že by došlo v jejím průběhu ke zvýšení ceny, můžete navíc od smlouvy ihned odstoupit. Pokud si zvolíte tarif Standard, budete mít cenu elektřiny až o 3 % nižší než u největších poskytovatelů v ČR, smlouva se podepisuje na dobu neurčitou.

Pokud, že byste ji chtěli zrušit, musíte počítat s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Nabídka levného plynu pro domácnosti

Stejnou strukturu, jako v případě elektřiny, má i nabídka plynu. I zde si vybíráte z tarifů Premium a Standard a rozdíl mezi nimi je stejný jako u elektrické energie. Oba tarify mají svoje plusy i mínusy, záleží jen na Vás, který z nich pro Vás bude výhodnější a více se Vám vyplatí.

Další aktivity společnosti Lama

Distribuce elektřiny a plynu nejsou jedinými oblastmi, kde se můžete se značkou Lama setkat. Do skupiny Lama energy group patří také mobilní virtuální operátor Lama mobile, který nabízí tři tarify včetně oblíbeného neomezeného volání.

Od dubna 2015 pak Lama koupila i satelitního operátora Digi TV a velmi výrazně zkvalitnila programovou nabídku a služby této televize, která do té doby výrazně zaostávala za svými konkurenty.

Jak zjistím, zda by se mi přechod k Lama energy vyplatil?

Nejste si jistí, zda by se Vám změna dodavatele energií vyplatila? Pro tyto případy jsou na webových stránkách Lamy k dispozici speciální kalkulátory. Pomocí nich si můžete nechat spočítat, kolik byste ušetřili a který tarif by pro Vás byl vhodnější.

Jak si elektřinu nebo plyn od Lamy objednat?

Objednat si elektřinu nebo plyn je velmi snadné – využít lze buď zákaznickou linku 840 111 310 nebo napsat mail na adresu zakaznik@lamaenergy.cz. Další možností je vyplnit kontaktní údaje v kalkulátoru na webových stránkách a pracovník společnosti Lama se Vám poté sám telefonicky ozve.

Závěrečné hodnocení

Nabídka elektřiny a plynu od společnosti Lama je díky svým cenám rozhodně zajímavou alternativou vůči velkým distributorům jako je ČEZ, RWE, E.ON apod.

Lama energy group patří mezi solidní a prověřené firmy, takže se nemusíte nijak obávat neseriózního jednání. Doporučujeme spočítat si případnou úsporu na webových stránkách www.lamaenergy.cz a podle výsledku zvážit, zda by se Vám přechod vyplatil.