orange-academy-referenceAsi znáte známé přísloví, že kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

Znalost cizích jazyků je v dnešní době velmi důležitá a především dobrá znalost angličtiny je dovedností, kterou může využít prakticky každý člověk.

V této recenzi se blíže podíváme na nabídku jedné jazykové školy, která nabízí výuku cizích jazyků v několika českých a moravských městech.

Ve kterých městech tato škola působí?

Společnost Orange Academy má svoji hlavní kancelář v Brně, jinak ale nejširší nabídku jazykových kurzů nabízí v hlavním městě Praze. Vedle ní se většina kurzů provozuje především na jižní Moravě, konkrétně ve městech Znojmo, Rosice, Břeclav a Pohořelice.

Kromě jazykové školy provozuje Orange Academy také kurzy, rekvalifikační kurzy, školení a semináře týkající se účetnictví. V tomto oboru je nabídka měst širší a kurzy se konají ve velkých městech po celé ČR.

Jaké jazyky se v jazykové škole Orange Academy vyučují?

Nejčastějšími jazyky, o jejichž výuku mají u nás lidé zájem, jsou angličtina a němčina. Právě na tyto dva jazyky se Orange Academy zaměřuje a nabízí široké spektrum různých kurzů, z nichž si mohou vybrat jak úplní začátečníci, tak i lidé s pokročilejšími znalostmi.

Vedle klasických jazykových kurzů je navíc možné zúčastnit se přípravy na jazykové zkoušky PET nebo FCE, o velkých prázdninách pak škola pořádá letní intenzivní jazykové kurzy pro děti.

Nabídka kurzů pro začátečníky i pokročilé

Jak už jsme si řekli, Orange Academy nabízí jazykové kurzy v různých úrovních náročnosti, takže si každý může vybrat podle svých schopností takový kurz, který mu nejlépe pomůže se v cizím jazyce zdokonalit.

  • Co se týká angličtiny, tak na výběr je hned pět úrovní – začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí 1, středně pokročilí 2 a pokročilí.
  • U německého jazyka jsou pak v rozvrhu školy 4 stupně obtížnosti – začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí 1 a středně pokročilí 2.

Metody výuky, které škola používá

Vyučující v této jazykové škole jsou profesionální lektoři, kteří používají moderní metody výuky. U kurzů angličtiny se používá speciální certifikovaná metoda pod názvem Effective English.

Tento způsob výuky je založený především na konverzaci lektora se svými žáky, kteří tak musejí neustále reagovat na dotazy a angličtinu si tak nejlépe procvičí.

Součástí metody je i časté opakování jednotlivých frází a slovíček, kromě mluvení hodiny zahrnují také poslech, čtení a psaní.

Pokud jde o výuku německého jazyka, tak i zde používá Orange Academy speciální výukovou metodu. Jmenuje se Effektives Deutsch a založená je především na konverzaci studentů s lektorem, součástí výuky je v menší míře také čtení a psaní.

Studenti mají k dispozici i kvalitní e-learning, takže i v situaci, kdy se nebudou moci některé z lekce zúčastnit (např. z důvodu nemoci), najdou veškeré podklady v elektronické podobě na internetu v příslušné složce.

Celkové hodnocení

Jazyková škola Orange Academy patří k těm méně známým školám, to ale neznamená že by kvalita její výuky byla výrazně horší. Škola má zatím velmi dobré reference a velká většina jejích studentů si jazykové kurzy pochvaluje.

Výhodou je zkušený tým profesionálních lektorů, kvalitní výuková metoda nebo možnost výběru z různých stupňů obtížnosti, naopak k nevýhodám u této jazykové školy patří horší dostupnost – kurzy jsou většinou pouze v Praze a několik městech na jihu Moravy, ve zbytku republiky zatím škola pobočky nemá.

Určitě ale doporučujeme podívat se na webové stránky www.orangeacademy.cz, kde naleznete kompletní nabídku všech kurzů, ceníky, rozvrhy a další bližší informace.