Půjčit si peníze je v dnešní době velmi snadné a rychlé – nemusíte chodit do banky nebo na pobočku nebankovní společnosti a vše si můžete pohodlně vyřídit z Vašeho domova.

Jednou ze zajímavých online půjček, jež jsou navíc vhodné i pro tzv. rizikové klienty, je Pronto půjčka, kterou Vám v této recenzi blíže představíme.

Co Pronto půjčka nabízí?

Jedná se o nebankovní půjčku, která nabízí úvěry od 5 000 až do 100 000 Kč s možností rozkladu splátek až na čtyři roky. Úvěr se sjednává prostřednictvím webových stránek, na kterých si snadno nastavíte jednotlivé parametry půjčky a ihned tak zjistíte, kolik by činila Vaše měsíční splátka.

pronto půjčka recenzeK tomu, abyste půjčku mohli získat, nepotřebujete žádného ručitele ani nemusíte dávat Vaši nemovitost do zástavy – stačí jen splnit pár základních podmínek a do 48 hodin můžete mít peníze na Vašem účtu.

Kdo může tento nebankovní úvěr získat?

Pronto půjčka patří mezi nebankovní úvěry a šanci na její získání tak mají i lidé, kteří by od žádné banky půjčku nedostali.

Samozřejmě Vám musí být alespoň 18 let, k dalším podmínkám patří české občanství, stálý příjem nebo vlastní bankovní účet. Záznam v registru dlužníků ale není žádnou překážkou, naopak lidé v exekuci či insolvenci tento úvěr získat nemohou. Důležité je, že žádné poplatky předem se neúčtují, takže tím, že si podáte žádost, nemáte co ztratit.

Jakým způsobem probíhá žádost o Pronto půjčku?

Půjčka se nevyřizuje osobně na žádné pobočce firmy, nemusíte ani nikam telefonovat. Stačí si jen otevřít internetové stránky Pronto půjčky a vyplnit si žádost na nich. Nejdříve si musíte nastavit částku, kterou si chcete půjčit a zvolit si dobu jejího splácení.

Je Pronto půjčka i pro nezaměstnané?

Pak následuje formulář, do něhož musíte uvést různé osobní a kontaktní údaje, včetně informací o Vašich příjmech atd. Jakmile formulář vyplníte, jednoduše ho odešlete online a počkáte, až se Vám pracovník Pronto půjčky telefonicky ozve.

Splácení půjčky si můžete rozložit podle Vašich potřeb

Velkou výhodou je u této půjčky možnost rozložení splátek i na velmi dlouhou dobu. I malý úvěr si lze nastavit až na 48 měsíců, takže pravidelné měsíční splátky budete mít velmi nízké a zvládnete je bez problémů uhradit.

Díky jednoduché úvěrové kalkulačce na webu Pronto půjčky si můžete úvěr nastavit přesně podle Vašich potřeb – někdo preferuje co nejrychlejší splacení i za cenu vyšší měsíční splátky, jiný raději splácí déle, ale menší částku – záleží čistě na Vás, co Vám více vyhovuje.

Má Pronto půjčka nějaké nevýhody?

Vzhledem k tomu, že tento úvěr patří do kategorie nebankovních, má i některá negativa, na které je třeba před podáním žádosti myslet.

Jde především o vyšší RPSN (roční procentní sazbu nákladů) a s tím spojené vyšší úroky. Půjčka tedy není tolik výhodná, jako klasické bankovní úvěry, ale tak už to v nebankovním sektoru chodí.

Jak vypadá online žádost o Pronto půjčku?

pronto půjčka online žádost

Oproti některým jiným nebankovním půjčkám je zde nutností doložit příjmy a úvěr navíc nedostane nikdo, kdo prochází exekučním nebo insolvenčním řízením. Pro někoho může být problém i nutnost mít vlastní bankovní účet – peníze si nemůžete nechat poslat složenkou nebo na účet třetí osoby.

Závěrečné hodnocení

Pokud bychom měli všechny klady i zápory Pronto půjčky shrnout, určitě lze pozitivně hodnotit možnost rozložit si splátky až na 4 roky a to i u malých částek. Půjčka je tak ideální zejména pro ty, kteří si nemohou dovolit příliš vysoké splátky a banka by jim nepůjčila (např. kvůli záznamu v registru dlužníků).

Pokud uvažujete o půjčce, není na Vás vedena žádná exekuce (nebo nejste v insolvenci), nemůžete si půjčit od banky a preferujete nízké splátky, Pronto půjčku můžeme určitě doporučit. Naopak, pokud máte možnost získat bankovní úvěr, Pronto půjčka se Vám vzhledem k vyšším úrokům nevyplatí.

Máte s Pronto půjčkou zkušenosti? Napište vaše reference, hodnocení či recenze do naší diskuze, děkujeme!